online svatba v době koronavirové

Užijte si svůj velký den i v době koronavirové!

Koronavirus zasáhl do života každého z nás, výjimkou nejsou ani svatby. Aktuálně je maximální povolený počet účastníků svatby 30. To se však může velice rychle změnit. Platí totiž systém PES, který řídí zpřísnění a uvolňování podle aktuální situace. Svatbu je však nutné plánovat dopředu. Snadno se tak může stát, že počet hostů na svatbě bude vyšší, než je aktuálně povolený. Víme, jak tomuto problému předejít a užít si svůj velký den.

Současná opatření

Ministr zdravotnictví představil PES, systém, podle něhož se mají aktuálně dle potřeby zpřísňovat či uvolňovat omezení. Dosud jsme ve čtvrtém stupni a od čtvrtka klesneme na třetí stupeň, což znamená maximální povolený počet účastníků svatby 30. Situace nedává prostor pro plánování. Naštěstí nám na pomoc přicházejí moderní technologie, Díky nim si můžete užít svůj velký den s libovolným počtem hostů bez ohledu na aktuální opatření.

Chytrá svatba

Videokonference neslouží pouze k pracovním jednáním. Díky nim lze také navštěvovat kurzy, posedět si s přáteli a dokonce uspořádat svatbu. Nutnou podmínkou je aplikace, do které se všichni účastníci svatby přihlásí. Aplikace by měla mít vysokou kvalitu obrazu i zvuku. Na výběr máte z několika známých aplikací. 

Microsoft Teams – pro provoz této aplikace vám bude stačit internetový prohlížeč. Aplikace kromě videokonferencí dovoluje online úpravu souborů v rámci týmů, k dispozici je možnost pořizovat poznámky, sdílet pracovní plochu, nahrávat schůzku. Tyto možnosti se hodí pro zábavný program. Zábava je nedílnou součástí svatby. Její součástí mohou být různé hry, zábavné soutěže a kvízy. U nich se hodí možnosti, které tato aplikace nabízí.

Google Meet – se vám bude hodit, pokud pořádáte velkou svatbu. Aplikace totiž umožňuje vytvořit videokonferenci až pro 100 účastníků. Jedná se sice o placenou verzi, tu však musí mít pouze moderátor, ostatní účastníci se mohou připojit zdarma.

Zoom – nabízí vysokou kvalitu obrazu i zvuku, je však nutné si nainstalovat obslužný program. I tato aplikace umožňuje propojení až sta účastníků. Svatbu si můžete nahrát i s video záznamem. Zoom je placená aplikace, platba je formou měsíčního předplatného, které je minimálně 380,- Kč. 

Cisco Webex – využívá pro své videokonference i naše vláda. Účastníkům, kterých může být až 100, stačí webový prohlížeč. K dispozici je týmová nástěnka i možnost sdílet soubory. U bezplatné verze však může videokonference trvat pouze 40 minut.

Telekonference.eu – potěší nejen svým rozhraním v češtině i snadným připojením. Do vlastní virtuální místnosti, kterou si vytvoříte, můžete pozvat libovolný počet účastníků. Kromě možnosti zvětšení obrazu přes celou obrazovku, můžete sdílet pracovní plochu.

Jakou techniku budete potřebovat

Kromě počítače či notebooku a příslušné aplikace se neobejdete bez kvalitní webkamery. Při jejím výběru doporučujeme hledět především na kvalitu a kompatibilitu. Mezi webkamery špičkové kvality patří například:

Logitech BRIO 4K Stream Edition
Logitech ConferenceCam Group
Logitech ConferenceCam Connect
Logitech Pro Stream Webcam C922 PRO
Logitech Webcam c92
Logitech Webcam c615

Mnozí lidé si přejí mít na svatbě živou hudbu, tu jim naštěstí mohou nahradit vysoce kvalitní reproduktory. Existují různé kategorie reproduktorů, pro oslavy a svatby se však nejlépe hodí párty reproduktory. Jedná se o vysoce výkonné reproduktory, které doslova rozezní každou oslavu. Mezi ně patří například:

JBL Boombox
JBL Partybox 100
Panasonic SC-TMAX50
Panasonic SC-TMAX10
Panasonic SC-TMAX5

Neměla by chybět ani chytrá osvětlení, která dodají tu správnou atmosféru. Na trhu je široký výběr různých druhů chytrých osvětlení, která vykouzlí požadovaný efekt, například:

Philips Hue Light recipe kit
Philips Hue White Ambiance 8.5W E27 Starter kit
Philips Hue White Ambiance 6W E14 set 2ks
Chytrá žárovka Xiaomi Mi LED Colorful, 10W, E27, RGB 2 pack
Vocolinc Smart žárovka L3 ColorLight, 850 lm, E27
Xiaomi Yeelight Lightstrip Plus
Philips Hue Gradient Lightstrip
Vocolinc Smart Color LightStrip LS2

Pohoštění

Ani na telesvatbě by nemělo chybět dobré pohoštění. Je to velice snadné. Vše si objednáte v restauraci jako obvykle, pouze s tím rozdílem, že její zaměstnanci rozvezou jídlo všem hostům. Pokud máte svoji oblíbenou restauraci, víte, kde objednat pohoštění. Pokud ne, nepochybně vás bude zajímat, které restaurace v naší republice mají ty nejlepší recenze. Velký přehled doporučených restaurací najdete zde. Chcete objednat pohoštění v některé z deseti TOP nejlepších restaurací za rok 2019? Jejich seznam najdete zde.

Svatební oznámení a další svatební nezbytnosti

K dokonalé svatbě patří dokonalé svatební oznámení. Nemusíte si lámat hlavu, kde je sehnat, stačí nahlédnout do naší pestré nabídky a vybrat si originální svatební oznámení podle vašeho přání. V naší nabídce najdete také originální kartičky k pozvání. Jaké doplňky se hodí k dokonalé svatbě, a to i k té na dálku, najdete zde. Chcete být originální? Myrta na klopě vám zrovna na originalitě nepřidá, zato naše svatební placky ano.

Romantický večer ve dvou

První novomanželský večer je ten nejkrásnější a je proto třeba si ho užít navzdory omezením. Různé chytré lampy a další chytrá osvětlení vykouzlí romantickou atmosféru. Mohou to být například tyto chytré lampy:

Stolní LED lampa Tamino s dálkovým ovladačem

Lindby Smart závěsná lampa Lavinja RGB LED žárovka

Lindby Smart RGB LED stojací lampa Felice

LED stolní lampa Fria, válec, RGB dálkové ovládaní

Lindby Smart LED stolní lampa Alwine s body

K romantickému večeru ve dvou patří nejen romantická atmosféra a pohoštění, které si lze objednat v restauraci a její dovážková služba vám ho doveze až do domu či bytu. Nedílnou součástí kouzelného romantického večera je hudba. Může se jednat o jemnou hudbu, která umocní kouzlo romantického večera nebo o hudbu, při které si zatancujete či dokonce zazpíváte. Pro tento účel se hodí jiné reproduktory než na párty, kterou je třeba pořádně oživit. Mezi reproduktory, které pomohou udělat romantický večer nezapomenutelným, patří například:

JBL Bar 2.0 All-In-One

Samsung HW-T550/EN

Sony HT-ZF9

Samsung HW-S60T/EN

Užijte si svůj velký den naplno!