Svatební šperky pro nevěstu v roce 2021 budou v duchu minimalismu i boho chic

Klenota nevěsta s perlou

Plánujete letos svatbu a rozhlížíte se po svatebních šatech? Ať už sáhnete po rozevláté boho róbě, nebo vás zlákají minimalistické šaty v duchu 90´s, nezapomeňte na výběr správných šperků. Ty vám mohou dělat radost ještě dlouhé roky po svatbě.

Měly by být svatební šperky pro nevěstu honosné?

Nejlepší rada, kterou vám můžeme dát, zní: „Vyberte si jen takové šperky, které byste měla chuť vzít si i každý jiný den.“ Šperky na svatbu vlastně nemusí být ničím speciální. Zásadní je, abyste se v nich cítila přirozeně. Jejich cílem totiž není proměnit vás v modelku do svatebního katalogu, ale podtrhnout právě vaši osobnost.

Je také dobré držet se všeobecného pravidla pouze jednoho výrazného šperku. Pokud tedy zvolíte zdobnější náušnice, ostatní šperky už by měly být méně nápadné.

Jemné náušnice na svatbu

Odrazte se od výstřihu

Výstřih šatů vám buď dovolí vynést náhrdelník nebo pro něj nenechá prostor. Snažte se vyladit délku řetízku nebo náhrdelníku podle hloubky výstřihu. Šperk by měl ideálně sahat k oblasti hrudní kosti, neměl by končit příliš blízko okraji výstřihu nebo do něj dokonce zapadat.

Velmi populární jsou nyní šaty typu halter, které nechávají oblast dekoltu zcela zakrytou a zapínají se za krkem. K tomuto střihu se náhrdelník nehodí, stejně tak k vysokému lodičkovému, který jsme viděli třeba na svatebních šatech vévodkyně Meghan. Naopak hluboké dekolty nebo odhalená ramena volají po nějaké třpytivé ozdobě. Kromě klasických diamantů se můžete nechat zlákat i drahokamy v pastelových barvách, jako je světle modrý akvamarín nebo růžový morganit.

Svatební a zásnubní prsten Klenova

Minimalistické šperky k jednoduchým šatům

Poslední roky zažíváme v módě comeback devadesátek, což se odrazilo i ve svatebních trendech. Vrátily se hladké dlouhé šaty na tenká ramínka. Na první pohled sice vyžadují nějaký nápadný doplněk, ale jde to i bez něj.

Zkuste nechat šaty bez krajek, výšivek a volánů vyniknout v jejich čistém minimalismu a doplňte je pouze jednoduchými šperky. Určitě neprohloupíte, pokud si pořídíte soupravu jednoduchých diamantových šperků, které vás budou těšit ještě dlouho po svatbě. Ideální jsou třeba minimalistické šperky ve stylu bezel, které jsou dokonale nadčasové.

Boho styl a svatba v přírodě

Nechcete se nechat svazovat žádnými pravidly a preferujete svatbu podle vlastního scénáře? Nic vám nebrání ani v tom, roztočit to na poli šperků. K šatům ve stylu hippie nebo boho budou ladit hravé šperky s přírodními kameny. A všechny barvy jsou povoleny. Ideálním doplňkem budou třeba smaragdové šperky nebo náramek z barevných safírů.

Svatební set šperky Klenota

A jak je to s perlami?

Možná znáte pověru, která odrazuje od nošení perel na svatbu, protože znamenají slzy a přinesou do manželství smůlu. Ovšem i nevěsty, které si s tím hlavu nelámou a perly bez obav nosí, mohou najít podporu v legendách. Staří Řekové totiž spojovaly perly s láskou a věřili, že do manželství přinesou harmonii a uchrání nevěstu od slz. Takže pokud po perlách toužíte a na pověry příliš nedáte, není důvod si je odepřít.

Svatební set - šperky v boho stylu