Rozlučka se svobodou - vtipná momentka z rozlučky

Rozlučka se svobodou je předskokanem každé správné svatby. Rozlučka se svobodou připravuje ženicha a nevěstu, ale i jejich okolí na jeden z nejzávažnějších kroků jejich života. Rozlučka se svobodou by měla být plná legrace a veselí, ovšem její náplň není přesně daná. Přinášíme vám návod na to, jak by (přibližně) měla vypadat rozlučka se svobodou pro ženicha a rozlučka se svobodou pro nevěstu, stejně jako tipy, které z rozlučky se svobodou udělají skutečně výjimečné loučení…

Kdo pořádá rozlučku se svobodou?

Rozlučku se svobodou by měli uspořádat svědci, nejbližší kamarádi či sourozenci ženicha a nevěsty. Přitom záleží hlavně na tom, kdo je ženichovi a nevěstě úplně nejbližší. Takový člověk totiž nejlépe odhalí skutečné přání nevěsty či ženicha a dokáže připravit tu nejlepší rozlučku se svobodou.

Není-li si organizátor rozlučky stoprocentně jistý, může nevěstu či ženicha požádat o seznam lidí, které by na rozlučku chtěli pozvat. Případně si může nechat poradit také se zábavou, i když ta by podle obyčejů měla být spíše překvapením.

Jak by měla vypadat rozlučka se svobodou?

Rozlučka se svobodou by v ideálním případě měla probíhat celý den (respektive odpoledne) až do večera. Během dne může přijít na řadu nějaký výlet či jiná zajímavá aktivita, večer se pak společnost přesune do baru nebo například na zahradu a loučení se svobodou se pořádně zapije.

Nevěsta a ženich by se se svobodou měli loučit každý zvlášť, přičemž zábava na pánské a dámské rozlučce se svobodou bude asi trošku jiná. To neplatí v případě, že nevěsta a ženich mají společné přátele. V takovém případě se rozlučka uspořádá najednou, s ohledem na přání ženicha i nevěsty (ideálně když dají hlavy dohromady oba dva svědci).

Ať už bude rozlučka se svobodou rozdělená na pánskou a dámskou, nebo se odehraje pěkně pospolu, nevěsta a ženich by během bujarého rozlučkového veselí měli být náležitě označeni. Jako prostředek pro označení nevěsty a ženicha mohou posloužit například i svatební odznáčky. Na ně můžeme nechat napsat prosté sdělení jako je plánované datum svatby, ale i vtipné nápisy a obrázky (například „tým nevěsty“ a „tým ženicha“).

Rozlučka se svobodou - tým ženichaJak na rozlučce se svobodou využít svatební odznáčky?

Svatební placky, jinak řečeno svatební odznáčky se perfektně hodí nejen k označení týmu ženicha a týmu nevěsty, ale i k mnoha dalším praktickým věcem. Placky na rozlučku vnesou jedinečný řád věcí. Placky tým ženicha a placky tým nevěsty perfektně rozliší probíhající veselí a přitáhnou zraky všech lidí. Když si pak nevěsta půjde dát na bar jednoho panáka, určitě ani nebude muset platit…

Placky na rozlučku se svobodou mají naprosto nenahraditelnou roli také v případě, že se chystáte hrát nějaké hry. Placky mohou posloužit jako vstupenka, či jako označení hráčů. Placky na rozlučku navíc dokážou udržet pořádek v případě, že pořádáte rozlučku pro nevěstu a ženicha dohromady.

Placky na rozlučku – výhody

Oproti tričkům, šerpám a dalším rozlišovacím prostředkům jsou placky na rozlučku levné. Ve své podstatě se jedná o nejlevnější rozlučkový doplněk, nic levnějšího na rozlučku už asi neseženete, snad vyjma papírového nádobí. Placky jsou přesto esteticky krásné a efektní, přičemž neztrácení nic ani ze své efektivity.

Placky na rozlučku se nerozbijí, mají dlouhou životnost. Díky zavíracímu špendlíku se placky snadno upevňují a nehrozí, že byste je ztratili během bujarého veselí. Placky přetrvají dlouhé roky beze změny, proto jsou ideální i na památku (doporučujeme placky s magnetem, které můžete pověsit na lednici). A nikdo neříká, že byste je nemohli použít dvakrát – nejen během vaší rozlučky, ale i na svatbě.

Rozlučka se svobodou - 5 holek má svatební placky

Kdy by se měla konat rozlučka se svobodou?

Pokud byste rozlučku se svobodou naplánovali den/večer před svatbou, zadělávali byste si na problémy. Svatba je sama o sobě poměrně náročná na energii, při rozlučce se svobodou se navíc nezřízeně pije. Kdyby tedy zúčastnění po rozlučce náhodou vstali, asi by byli společensky dost unavení a svatba by za mnoho nestála. Proto se rozlučka se svobodou měla odehrát s dostatečným předstihem, ideálně tak 14 dní před samotnou svatbou. Za tu dobu stačí hlavička přebolet a člověk dostane chuť na další veselí.

Kdo platí rozlučku se svobodou?

Pokud se kamarádi a příbuzní nedomluví jinak, rozlučku se svobodou platí budoucí novomanžel. Pakliže se rozlučková party odehraje přímo u samotného novomanžela, potom jdou všechny výdaje na něj. V případě, že je rozlučka naplánována někam do baru nebo restaurace, budoucí novomanžel platí jídlo a první rundu alkoholu.

Zábava během rozlučkového dne se může rozpočítat na všechny účastníky, není to však pravidlem. Záleží na ochotě účastníků a samozřejmě také na vztazích mezi nimi. Všechny tyto náležitosti řeší organizátor akce a to s největší diskrétností.

Jaký dárek na rozlučku se svobodou?

Na rozlučku se svobodou byste měli přinést nějaký dárek, alespoň drobnost. V případě pánské rozlučky se svobodou to mohou být doutníky, nebo třeba lahev dobrého alkoholu. V případě dámské rozlučky se svobodou potom hodně záleží na samotné „oslavenkyni“. Může se jednat o žertovný předmět (erotická pomůcka), případně šperk nebo jiný upomínkový předmět jako je zarámovaný citát, příběh či ručně vyrobené svatební kniha hostů. Svou úlohu jistě obstará také svatební album, diář nebo rámeček na svatební fotku. Fantazii se meze nekladou a samozřejmě pokud budete s rozumem úplně v koncích, vždycky můžete sáhnout po lahvi dobrého šampaňského.

Intimní rozlučka se svobodou ve spodním prádle